איבחון ממוחשב לתקלות

מחשב הרכב (מחשב בקרת המנוע), אשר שולב ברכבים מודרניים, ששנת יצורם לאחר שנת 2000, אחראי על מספר רב של חיישנים, שתפקידם לווסת ולתאם את פעילות המנוע. מערכת המחשוב מוזנת באופן קבוע במידע על תפקודן של כל מערכות הרכב ע"י החיישנים האלקטרונים, והם גם אלה המנטרים את תפקודן התקין של המערכות השונות. המידע המפורט והמדויק שמחשב המנוע מקבל מהחיישנים, מאפשר לו לשלוח פקודות למפעילים ולפעול בצורה אופטימאלית, על פי התכנות שנעשה מראש למחשב. הפחתה בכמות המזהמים, שמירה על איכות הסביבה, חסכון בדלק ושיפור ביצועי המנוע, כל אלה הם נגזרות ישירות של תפקוד מחשב המנוע.

דיאגנוסטיקה ממוחשבת מתקדמת כוללת אבחון התקלה, על ידי התחברות למכשיר אבחון ייעודי שבעזרתו ניתן לצפות במידע המגיע לתוך מחשב הרכב והפעלתם של חלק מהמפעילים, כדי לוודא שהם מתפקדים בהתאם לנדרש לפי הוראות היצרן. כך, בביצוע הבדיקות המקיפות, ניתן לאבחן בצורה מדויקת ביותר תקלות עכשוויות ואף רמות ביצוע לקויות, אשר כרגע אינן מוגדרות כ"תקלות", אולם אם לא יטופלו, הן עלולות להפוך לכאלה.

מחלקת השירות במוסך תלפיות מצוידת במיטב המכשור הטכני המודרני, הכולל מחשבים ומכשירי אבחון חדשניים. מכשור זה מופעל על ידי צוות שעובר הכשרות מיוחדות ועדכניות, כדי שיוכלו להעניק שירות מקצועי לכל לקוחות המוסך ואת הטיפול הטוב ביותר שתוכלו לקבל עבור הרכב שלכם.