טיפולים תקופתיים

יצרני הרכבים המודרניים (בני העשור האחרון) מכתיבים טיפול לרכב אחת לתקופה (לרוב אחת לחצי שנה או לשנה) או לאחר כמות קילומטרים המצוינת על ידי היצרן (הקילומטראז' שנסע הרכב). יש חשיבות רבה מאד להקפדה על הטיפולים התקופתיים במועדם, לשם שמירה על תקינות הרכב והבטחת נסיעה בטוחה יותר לאורך זמן.

במוסך תלפיות רכבים חדשים הנמצאים במסגרת אחריות היצרן/היבואן יקבלו שירות תיקונים בתקלות + חלפים מקוריים במסגרת האחריות שמספק היבואן ללא עלות מצד הלקוח בהתאם לתנאי האחריות שמספק היצרן/היבואן.

במסגרת תיקונים שונים או טיפולים המוסך מציע ללקוחותיו גם חלפים מקוריים וגם אופציה של חלפים חלופיים באיכות גבוהה ובמחירים ללא תחרות, לפי בחירת הלקוח.

המוסך ישנע את רכבך למוסך לצורך טיפול או תיקון מהבית או מקום העבודה וחזרה – בעלות.של 100 ש"ח + מע"מ מאזור שנקבע ובתיאום מראש.

מה כולל טיפול תקופתי לרכב במוסך תלפיות?

 • החלפת שמן מנוע לרכב:

מטרתו של שמן המנוע להקטין חיכוך ושחיקה באזורים בהם ישנו עומס גבוה של מנגנון השסתומים ובאזורי ראשי הבוכנות והצילינדרים המתחממים. הוא מגן מפני קורוזיה וסופח אליו סוגים שונים של "פסולת" כמלחים, פיח, אבק, מים ובוץ. חשוב להחליף את שמן המנוע במועדים הקבועים, כי ככל שעובר הזמן הוא סופח אליו חומרים רבים ומאבד מצמיגותו ומהאפקטיביות שלו ועלול לגרום לבלאי של המנוע.

 • החלפת שמן גיר:

שמן הגיר משמש, בעיקר, בכלי רכב אוטומטיים ותפקידו לשמן ולהפוך את העברת ההילוכים בגיר (תיבת ההילוכים) לקלה יותר. שמן גיר ישן הופך לצמיגי, החלפת ההילוכים הופכת לקשה יותר ונגרם בלאי המוביל לנזקים לתיבת ההילוכים.

 • החלפת פלאגים (מצתים):

הפלאגים הם האחראים על הצתת הדלק ברכבים בעלי מנועי בנזין. החלפת הפלאגים משפרת את צריכת הדלק ואת תגובת הרכב בזמני תאוצה.

 • החלפת פלטינות:

הפלטינות משמשות אך ורק בכלי רכב ישנים, בהם אין הצתה אלקטרונית. תפקידן הוא להזרים מתח איכותי ומלא למצתים (פלאגים). פלטינות לא תקינות או ישנות עלולות לגרום לכך שהרכב לא יותנע או יכבה פתאום במהלך הנסיעה.

 • החלפת מסנן (פילטר) אוויר:

מסנן האוויר נועד להגן על המנוע מפני חלקיקי אבק ולכלוך, כל האוויר הנכנס למנוע עובר דרכו. מסנן אוויר סתום עלול לגרום למגוון בעיות, החל בביצועים לקויים של המנוע וכלה בצריכה מוגברת של דלק.

 • החלפת מסנן (פילטר) שמן:

תפקידו של פילטר השמן הוא סינון השמן שנמצא בתוך המנוע. החלפה של שמן מנוע ללא החלפת פילטר השמן, גורמת לכך שכל הלכלוך שנאסף בפילטר השמן הישן יכנס אל תוך השמן ויזהם אותו.

 • החלפת מסנן (פילטר) דלק:

תפקידו של פילטר הדלק הוא סינון הדלק הנכנס למערכת ההזרקה מחלקיקי אבק ולכלוך הקיימים בדלק. כאשר פילטר הדלק מלוכלך או סתום, הוא מונע זרימה שוטפת יציבה של הדלק אל הרכב, גורם לחימום הפלאגים (מצתים) והמזרקים ומזיק לחיי המנוע.

במהלך טיפול תקופתי לרכב, אנשי המקצוע המנוסים של מוסך תלפיות יבדקו ברכבך גם את הגורמים הבאים:

 • נוזל הקירור – כמות או צלילות – במידה ונמצא שאין מספיק נוזל קירור או שהנוזל עכור – הנוזל יוחלף.
 • בלמים – רמת שחיקה – ברכבים המודרניים בעיה ברפידות הבלמים תדליק נורת אזהרה. בכלי רכב ישנים יש צורך לבדוק אותן פיזית במהלך הבדיקה התקופתית.
 • צמיגים – שחיקה, יובש או שלמות – צמיגים שחוקים, סדוקים או יבשים מסכנים את חיי הנוהג ברכב והנוסעים.
 • היגוי והגה – חופשיות – מנגנון ההיגוי וההגה צריכים שיהיה בהם חופש במידה הנכונה. חופשיות-יתר מסוכנת, מכיוון שהיא גורמת לרעידות ברכב בנסיעה במהירות גבוהה ומסכנת את הנהג והנוסעים.